Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

AKTUALNOŚCI

Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy  
Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Morągu

Po wakacyjnej przerwie stajemy u progu nowego roku szkolnego, pełni zapału, sił, nadziei, ale i z pewnością pytań o to, jaki będzie ten rok. Pytanie to, a może nawet obawa, towarzyszy z pewnością najmłodszym uczniom naszej szkoły, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Kochani Pierwszoklasiści, witam Was serdecznie w Naszej szkole i życzę Wam, aby była to fascynująca przygoda, abyście szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie, a starsi koledzy otoczyli Was przyjaźnią i opieką.

Będzie to szczególny rok dla najstarszych uczniów – ósmoklasistów, którzy kończą pomału pewien etap swojego życia i czeka ich pierwszy egzamin. Drodzy Ósmoklasiści, przed Wami rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, ale i z pewnością możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności. Jaki będzie ten rok w największej mierze zależy od Was, od Waszych postaw, motywacji do pracy, Waszego podejścia do obowiązku, jakim jest nauka. To Wy pracujecie na to, jak będzie wyglądała Wasza przyszłość – ta najbliższa, ale i ta dalsza. 

Ten rok, który właśnie rozpoczynamy, będzie jednak szczególny dla nas wszystkich, gdyż obowiązuje nas reżim sanitarny. Dlatego proszę wszystkich – Uczniów, Nauczycieli, Rodziców i Pracowników Szkoły o odpowiedzialność i zrozumienie, o przestrzeganie regulaminu, procedur i stosowanie się do zaleceń. Tylko to sprawi, że nasza szkoła będzie miejscem dla nas bezpiecznym i będziemy mogli dobrze wykorzystać ten rozpoczynający się rok szkolny. Niestety, rzeczywistość pokazuje, że nie wszystko można przewidzieć i zaplanować, dlatego jeszcze raz proszę o odpowiedzialność – za siebie i za innych. 
 

Życzę wszystkim Uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, bezpieczny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie wiele sukcesów.

Drodzy Rodzice, na początku tego roku życzę Wam dużo cierpliwości  i spokoju oraz wielu powodów do zadowolenia.  Liczę na owocną współpracę,  a w tym trudnym czasie – na szczególne wsparcie. To od nas – Nauczycieli  i Rodziców – zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszych dzieci.  

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, życzę Wam siły i wytrwałości w podejmowanych działaniach, satysfakcji z wykonywanej pracy i zadowolenia z jej efektów.  

„Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzę nam wszystkim jak najwięcej. 

Dyrektor szkoły

mgr Kamila Kwiecińska